Jako jedni z mála evropských výrobců a jako první u nás jsme zavedli do sériové výroby revoluční novinku – technologii transparentního akryl-polyuretanového NANO LAKU v 5% lesku (takzvaný hluboký mat) pro náš dýhovaný a masivní nábytek a to včetně interiérových dveří. Nejenže jde o výrazný posun v přirozeném vzhledu materiálů lakovaných ploch, ale zároveň se zvyšuje kvalita a užitná hodnota výrobků, které byly doposud dokončovány polyuretanovým, nebo akryl-polyuretanovým lakem v 10% hlubokém matu. Pro vaši představu, hlavní vizuální předností plochy lakované nano lakem je to, že působí mnohem přirozeněji, struktura dřeviny a její matný vzhled je mnohem reálnější. Pocitově méně viditelného laku dodává dýhám na přirozenosti a kráse surového dřeva.
 
Shrnujeme nejzásadnější přednosti nového laku:

  • Tento dvoukomponentní akryl-polyuretanový lak vykazuje vynikající světlostálé vlastnosti, obsahuje UV absorbér.
  • Je maximálně vhodný pro kuchyňský a koupelnový nábytek či interiérové dveře, kde je vyžadována vysoká odolnost.
  • Díky svému složení výborně odolává mechanickému opotřebení a vlivu chemikálií.
  • Splňuje náročnou německou normu na „obtížně vznítitelné“ materiály DIN 4102 část 1B (P-MPA-E-10-507).
  • Splňuje řadu dalších důležitých evropských norem jako EN ISO 12720, požadavky skupiny 1B a EN71-3, což jsou materiály použitelné na povrchovou úpravu hraček, tzn. maximální zdravotní nezávadnost.
  • Samozřejmostí je sladění nábytku zpracovaného novou technologií v rámci našeho INTERIOR CONCEPTU, tzn. domov v jednom designu a kvalitě.

 
Prohlédněte si ukázku realizace s použitým nano lakem jak na kuchyni (model YORK/LINE, dub rustikální černý/lak bílá orion mat), tak na interiérových dveřích HANÁK (model SPACE, do obkladu):